REKLAMA

czwartek, 1 kwietnia 2010

O.S.T.R. w klubie "Eskulap" Poznań (27.03.2010) - relacja z koncertu

To już trzeci raz, kiedy moja stopa zawitała do stolicy Wielkopolski, by tam w klubie "Eskulap" uczestniczyć w wielkim wydarzeniu muzycznym - tak patetycznie mógłbym powiedzieć o koncercie O.S.T.R. Faktycznie coś w tych koncertach jest - zazwyczaj promują płytę, która wyszła na początku kolejnego roku. Tym razem w poznańskim klubie "Eskulap" Ostry promował jego najnowszy projekt "Tylko dla dorosłych". 

Tak jak obiecywał zagrał trzygodzinny koncert, wcale nie taki nudny jakby się mogło wydawać. Pierwsza część koncertu to oczywiście promocja najnowszego krążka "Tylko dla dorosłych". Ostry rymował przy wtórze muzyki ŁDZ Orkiestry. Druga część koncertu to human beatbox Zoraka (wicemistrza Polski w beatboxie) oraz występ amerykańskiej głowy hip-hopowej Cadillac Dale. Jak zawsze Ostremu towarzyszył rewelacyjny DJ Haem i Kochan. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Po koncercie rozmawiałem z Cadillac Dale. Oto skrót tej rozmowy. Przynajmniej tyle pamiętam :)Cadillac pochodzisz z miasta przesiąkniętego hip-hopem z tradycjami (Detroit). Powiedz mi, miałeś przyjemność i zaszczyt obcować z samym J Dillą?

Tak miałem okazję poznać go osobiście. Niestety nie znałem go zbyt dobrze. Sam wiesz, że odszedł bardzo wcześnie. To był bardzo utalentowany producent, zmienił wiele w rapie. Osobiście znam chłopaków z Slum Village. Pamiętam, jak byłem kiedyś na imprezie w Detroit. Był tam właśnie J Dilla, były też tam bardzo miłe panie (Cadillac powiedział coś innego, ale z czystej przyzwoitości nie zacytuję :)). Wtedy miałem okazję trochę bardziej poznać Jaya. Nic poza tym. 

Skoro znasz chłopaków z Slum Village, to jak zareagowałeś na śmierć Baatina?

To była również wielka strata dla nasz wszystkich. Uwielbiałem tego gościa.

Koncertujesz wraz z Ostrym, który wyprodukował dla Ciebie płytę. Masz świadomość, że zaistniałeś za sprawą producenta, o którym - nie oszukujmy się - na razie mało kto słyszał? 

Myślę, że źle to pojmujesz. Ostry to bardzo znany producent. Warto chociażby przypomnieć ostatni featuring Evidence (Dialted Peoples) na jednej z płyt Ostrego (O.C.B.). Wcześniej jeśli wsluchasz się w tekst Nasa na jednym z kawałków płyty "Nas is Dead" - uslyszysz pytanie gdzie jest Craig G.?

Craig G. nagrywa kawałek z Ostrym...

No właśnie stary, to jest to. Nigdy nie przypuszczałem, że będę kiedykolwiek nagrywał płyty z polskim producentem. To już teraz fakt i bardzo się z tego cieszę, bo Ostry robi naprawdę wypasione bity. Zupełnie, jakby czuł ten cały soul, r&b - te gatunki, w których ja czuję się najlepiej. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ostatnia cześć koncertu to kawałki Ostrego z jego dotychczasowych płyt. Nie zabrakło "Kochana Polsko", "ABC" oraz innych. Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy iść na jego koncert nie ma co się wahać. Naprawdę warto!


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poniżej fotorelacja z imprezy. 

Ostry, Kochan, Cadillac Dale oraz Zorak na scenieKochan nasłuchuje, czy ktoś jeszcze dycha po taki długim koncercie :)

To jest prawdopodobnie Zorak, czyli human beatbox w najlepszym wydaniu.
O.S.T.R. rozdaje autografy i podpisuje płytyCadillac Dale i O.S.T.R. wraz z wiernymi fanami
Cadillac Dale & O.S.T.R.Szanuj prawa autorskie tych zdjęć! Wykorzystywanie bez zgody zakazane!

Brak komentarzy: