REKLAMA

niedziela, 10 stycznia 2010

Jak segregować płyty z muzyką, filmami czy programami?

Macie mnóstwo płyt z muzyką (legalną :)), darmowymi programami, filmikami itp. itd. i nie możecie się w tym wszystkim odnaleźć? Jest bardzo skuteczny sposób na archiwizowanie dysków i łatwy dostęp do listy danych. Umożliwia to program "MPEG Audio Collection". To freeware (darmowy soft) na platformy Windows :95/98/NT/2000/ME/XP/Vista. Jak tego używać? To proste, jak konstrukcja cepa.


Tak wygląda okienko główne. Po lewej stronie mamy listę albumów, w tym głównym okienku mamy listę plików w danym folderze.
...a to już okienko wyszukiwania. MAC działa podobnie, jak EXPLORER. Wyszukaną rzecz można otworzyć, odtworzyć, zmienić TAG, itd. Pod warunkiem, że znajduje się na dysku, albo płyta na której się znajduje jest aktualnie w napędzie. Podobnie, jak w EXPLORERZE możemy uzyskać statystki danego pliku, folderu, etc.


Rewelacyjna sprawa to tworzenie okładki do albumu. Program sam generuje wzór okładki i listę rzeczy, które znajdują się na danym krążku. Okładka płyty jest dopasowana do Jewel Case'u. Mamy więc i nadruk na kancie albumu. Można łatwo i przyjemnie stworzyć uporządkowaną kolekcję.
MAC ma także wbudowany TAG EDITOR. Jeśli komuś nieobca jest ta jakże misterna możliwość opisywania plików audio, to będzie zadowolony :)
Kilka uwag z mojej strony:

1. Aby móc wczytać pliki o innych rozszerzeniach niż .mp3 (muzyczne), należy w opcjach zaznaczyć: "Include all files in collection".


2. Płyty z zawartością zbyt wielu plików (strony internetowe, zdjęcia etc.) mogą obciążyć system i nie będziecie mogli utworzyć tego typu albumu.

3. Dzięki programowi można tworzyć zaawansowane statystyki. Moja rada: jeśli wrzucasz albumy na płytę, nie twórz żadnych folderów segregując wykonawców, lata tworzenia, gatunki muzyczne. Po prostu wrzuć albumy na płytę. Jeśli jest kilka albumów tego samego wykonawcy, także wrzuć je luzem na płytę. To ułatwi tworzenie statystyk.

4. Po każdym wczytaniu albumu radzę posortować kolekcję. Będzie łatwiej odszukać coś na liście.

Bardzo przydatne narzędzie.Polecam.

Brak komentarzy: