REKLAMA

czwartek, 3 grudnia 2009

Waldemar Kasta - 13 (CD, Album) [2009]

Nie ma co ukrywać! Jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie polskich albumów od lat niedawno ujrzał światło dzienne. Waldemar Kasta powraca w wielkim stylu.!Genialne teksty pełne dojrzałości autora, rewelacyjne bity zrobione przez Matheo, braggadacio w najlepszym stylu - czego chcieć więcej od rapowej płyty?Szczerze spodziewałem się kolejnej produkcji K.A.S.T.A. Skład. Po ostatnim albumie "Kastatomy" chłopaki z Wrocławia ponieśli wysoko poprzeczkę. W międzyczasie pojawiła się informacja o projekcie "Prawda naga" Wall-ego (Waldemar Kasta). Czytałem gdzieś, że nie wszyscy artyści zgodzili się "oddać" praw autorskich do sampli, których użyli na krążku. Z powodzeniem Wall-e i Matheo promowali ten projekt na koncertach. Dziś w sieci można znaleźć coś w stylu bootlega z tego wydarzenia. Jakość słaba, ale i tak da się posłuchać. Na serwisie www.wrocek.pl w zapowiedzi koncertu czytamy:

Pikanterii dodaje fakt, że KASTA już od 1,5 roku próbuje zalegalizować wykorzystane zapożyczenia z polskiej muzyki rozrywkowej. Wciąż niestety z nikłym skutkiem. Zatem jest to niepowtarzalna okazja by usłyszeć utwory, które mogą nigdy nie ujrzeć światła dziennego na legalnym wydawnictwie

Tak czy inaczej udało się wydać album zatytułowany "13". Nie bez kozery nazywa się on "trzynastką". Liczba tracków to 13, album wydany został 13 listopada 2009 roku - jak sam mówi Wall-e 13 to dla niego liczba szczególna no i pechowa dla przeciwników. Co tu więcej mówić, oto tracklista:
01. 13
02. Atom
03. Wizja
04. TMWP
05. Paradoks
06. Musisz
07. Ktoś
08. Popularność
09. Wall-E
10. Nowa Era
11. Cywilizacja
12. Gra
13. PolitykaDlaczego Wall'e nagrał płytę w Szpadyzor Records, a nie w Wielkie Joł? Co u niego słuchać w życiu prywatnym oraz więcej info na temat samej płyty i nie tylko znajdziecie w kilkuczęściowym wywiadzie dla spinnera:
Polecam jak dla mnie jedna z najlepszych płyt w tym roku!
Pozdro1


Brak komentarzy: