REKLAMA

niedziela, 6 grudnia 2009

Ross Couch - Night And Day (CD, Album) [2009]

   Panie i Panowie czapki z głów! Co prawda album ten wyszedł już jakiś czas temu, warto bez względu na to kiedy, o nim napisać. Od magicznego jumpin' house'u do deepowych tracków - jeśli szukacie tego typu doznań, to trafiliście pod właściwy adres. Ross Couch - mistrz!    "Night And Day" to jeden z wielu releasów tego sympatycznego Szkota. Jest to jednak pierwszy longplay w jego dyskografii. Wcześniej wydawał właściwie tylko epki, 12'' no i ostatnio File, MP3.Na swoim koncie ma ponad 30 różnego rodzaju produkcji. Ross Couch to bardzo dobrze rozpoznawalna persona w świecie muzyki house i deep house. Wcześniej jego releasy wydawały takie wytwórnie jak: Bellboy Records, Panther Records, Seamless Recordings, Tekstyle Records oraz inne. Ostatnio związał się z Body Rhythm Records. Jest to właściwie jego wytwórnia, która pozwala mu być niezależnym. I dobrze!
   Sam tytuł "Night And Day" wiele mówi. Płyty, niczym maniak, słuchałem w aucie podczas codziennej jazdy. Z powodzeniem grałem też kawałki Rossa na jednej z parapetówek, bynajmniej nie w dzień :). Co sprawia, że ten album możemy uznać za jedną z najlepszych produkcji houseowych w tym roku? Kto zna Rossa Coucha, ten wie. Niesamowity warsztat. Precyzja w każdym calu. Moja gadka Was nie przekonuje? No to niech przemówią najlepsi DJ-e na świecie, którzy bez zastanowienia grają kawałki z tej płyty na swoich setach.

Laurent Garnier“Brilliant pumping house album.  You should be very proud of yourself.  Full support from me.”

Funk D’Void: “amazing LP Ross, full support...I love especially Lost without you and sounds like summer...congrats!”

Davidson Opsina: “Love this album!! :-) Totally my style of productions & to play out.  Thanks for sending this to me. Your hard work certainly paid off Ross...I can hear it!"
Daniel Kyo: “Great album man.  Well produced and lovely style.  Summer!”
Karol XVII & MB Valence: “Our favourite is All At Sea for its great deep sounds. People of the night is very interesting too.”
                                              (źródło: myspace Rossa Coucha)


   Jak dla mnie to genialny album na lato i nie tylko. Kojarzy mi się z imprezą na plaży, pełnym luzem, czymś w stylu afterparty, które koniec końców przeradza się w imprezę lepszą, niż noc wcześniej...
Genialnie Ross łączy elementy rytmiki jazzowej oraz sample z tego gatunku. Wszystko to na jednym albumie.
Tracklisting:1

Sounds Like Summer (Album Edit)
6:31

2

Last One Home
6:56

3

All At Sea
6:02

4

Lost Without You
5:23

5

People Of The Night
6:31

6

Bright Lights, Big City
6:13

7

Love At First Sight
6:12

8

Use Your Loaf
6:25

9

Spaced Out
6:07

10

Rhythm & Blues (Album Edit)
6:01

11

Pure
6:07

12

Within Your Soul
5:48


   Moje numery jeden na tej płycie? Jest ich mnóstwo. Kocham kawałek "Sounds Like Summer" znajdziecie go m.in. na składance :  Deepology Presents Moscow By Night [2xCD] (2008) (DD0000). "People Of The Night" to idealne połączenie deep housowego brzmienia z elementami jazzu. Fantastyczny utwór. "Spaced Out" to znów genialne deepowe chordy, które potrafią porwać głęboko, głęboko...Baaaardzo, baaardzo deep. No i w końcu "Pure" - ciepły, letni i jednocześnie bardzo houseowy utwór. Wszystkie pozostałe pasują do nich jak ulał. Jak już wspomniałem album wydaje się być przemyślany i rzeczywiście taki jest.

Gorąco polecam!

Brak komentarzy: