REKLAMA

piątek, 4 grudnia 2009

Jak i gdzie szukać muzyki w Internecie?

To pytanie zadaje sobie właściwie każdy użytkownik i miłośnik internetu. Z jednej strony jesteśmy zobligowani do przestrzegania praw autorskich twórców - samo ściąganie nie jest jednak niezgodne z prawem. To udostępnianie jest nielegalne. Pamiętajmy, że 30 procent sprzedaży albumów w USA to skutek promowania ich na różnego rodzaju blogach internetowych. Wychodzę z założenia, że i tak kupię album, który mi się spodoba. W ten sposób moja domowa kolekcja stale rośnie. 

Jak zatem znaleźć coś ciekawego w internecie?

1. serwisy hostingowe


Ostatnio bardzo popularne są serwisy hostingowe, gdzie można umieszczać swoje pliki, archiwa itp. Jak znaleźć takie archiwum w internecie? To bardzo proste. Szukamy przykładowo albumu: Eminema - The Marshall Maters LP.
- wpisujemy więc w wyszukiwarce google.pl: 

Eminem - The Marshall Maters LP i na końcu dodajemy np. rs, hf, uploaded (to przykładowe nazwy serwisów hostingowych).

Przykład gotowy:

 Eminema - The Marshall Maters LP rs1a. enginy do szukania

Można także skorzystać z tzw. enginów do szukania plików zamieszczonych na najbardziej popularnym z tych serwisów czyli rapidshare.com. Jednym z nich jest:www.filestube.com

Tam znajdziemy wyszukiwarkę, łatwo dostosujemy typ plików do znalezienia. Proste co nie?
Oczywiście nie mamy gwarancji, że akurat ten album jest w sieci. Mało jednak dziś czego nie ma. Jak zatem nie korzystać z tego dobrodziejstwa?2. blogi

Ten sposób jest jednym z bardziej popularnych. Na blogach często zamieszcza się ciekawe albumy, czasem nie można ich dostać w sklepach, czasem to po prostu rarytasy. Warto więc np. do hasła:

Eminema - The Marshall Maters LP dopisać blogspot

Ostatnio dość popularna jest tzw. wyszukiwarka muzyki na blogach. Oto jej adres:

http://www.captaincrawl.com/

Capitain Crawl znajdzie prawie wszystko. Fajna rzecz.
3. sklep


To chyba jedyna i najpewniejsza droga zdobycia tego, czego się chce. Okładka albumu pachnie, płyta ma kształt, poza tym kolekcjonowanie ma swój urok. Jeśli ten sposób nie zadziała, a naprawdę macie ochotę posłuchać danego albumu - prześledźcie w/w sposoby, ale tylko w ostateczności.

Pozdro

Brak komentarzy: