REKLAMA

środa, 16 grudnia 2009

Da King & I - Contemporary Jeep Music (CD, Album) [1993]

"Contemporary Jeep Music" to jeden z tych albumów, które odleżały swoje w szufladzie i dziś kiedy chcemy sięgnąć po najwyższej jakości klasyki są w zasięgu ręki. Album grupy, która niczym wielkim (oprócz właśnie tego albumu) właściwie się nie odznaczyła. Jest jednak taka święta zasada - wydawać mało, ale efektywnie. Da King And I ją pieczętują. Panie i panowie przedstawiam : Da King & I - Contemporary Jeep Music. "Da King And I" - kto to właściwie jest? Słyszeliście kiedykolwiek o tych ludziach? Rzecz jasna, że nie. To głęboki, amerykański underground. Tajemniczy "Da King And I" to właściwie brooklynskie duo składające się z dwóch członków: Izzy Ice and DJ Majesty. Oboje w 1992 roku podpisali umowę z wytwórnią Rowdy Records. Już w tamtych czasach porównywani byli do sławnego duetu "Pete Rock & CL Smooth".Debiutowali winylem "Flip da Script", który światło dzienne ujrzał 24 listopada 1992 roku. W niespełna 6 miesięcy po tym wyszedł longplay "Contemporary Jeep Music". Zawierał dwa single: "Flip Da Script" oraz "Tears". Pomimo pochlebnych opinii, ten typ gangsta rapu z góry skazany był wtedy a pożarcie. Płyta nigdy nie osiągnęła komercyjnego sukcesu. Krótko po tym chłopaki zakończyli współpracę. Tak podsumowuje to sam DJ Majesty w jednym z wywiadów:we didn’t get the promotions. We didn’t bicker about it though, we just did the music we felt we were supposed to do
                               (źródło:  http://fromdabricks.com)W tym samym wywiadzie DJ Majesty opowiada, że wyrósł na muzyce Special Eda i Chubb Rocka. W końcu spotkał się z Howie Tee, który pokazał mu "wiele rzeczy". Będąc w takim towarzystwie raperzy nie myśleli o pieniądzach. Po prostu robili muzykę dla muzyki i to było dla nich najważniejsze. W pewnym momencie stało się to dla nich codziennością i postanowili nagrać longplaya.
Nie będę owijać w bawełnę. Resztę dowiecie się z niezwykle ciekawej rozmowy z DJ Majesty - tutaj - .


Jeśli oglądasz ten album w sieci, to znaczy, że kiedykolwiek słyszałeś o tej grupie. Nie ma więc sensu jej przedstawiać. Czego w jednym zdaniu można się spodziewać po tym albumie? Prawdziwego, nowojorskiego rapu! Klasyka.Tracklista:


1

Contemporary Jeep Music
1:15

2

Let's Take A Trip
3:08

3

Flip Da Scrip
3:54

4

Interlude 1/MC Asshole
0:34

5

Krak Da Weazel
3:13

6

Interlude 2/Amusement Park
4:05

7

Brain 2 U
4:01

8

Tears
4:03

9

Soul Shack Interlude
0:57

10

Ghetto Instinct
3:22

11

Mr. All That
3:41

12

Interlude 3/Jazz Skit
0:20

13

This Is How We Do
3:53

14

Interlude 4/Izzy Sings Da Blues
0:50

15

Lost My Mind
3:43

16

Represent
3:13

17

Crack Da Weasel (Dat Other S***)
4:02

18

What's Up Doc
3:40
Pokusiłem się nawet o skana całej okładki płyty:
Brak komentarzy: