REKLAMA

czwartek, 7 maja 2009

"Mądry Polak" to i nawet sposób na radar wynajdzie


Ostatnio w serwisach internetowych sporo mówi się o nowych sposobach oszukiwania radarów policyjnych. Jednym z nich jest zamontowanie specjalnej rolety na rejestrację, aby w momencie dojeżdżania do radaru mogła skutecznie zasłonić tablice rejestracyjne nagminnie łamiących prawo, bądź niedzielnych kierowców. Zdjęcie bez widocznej tablicy jest dla Policji właściwie bezużyteczne. Roleta ta kosztuje około 600 złotych. Z punktu widzenia prawa posiadanie takiej rolety jest wykroczeniem.

Co z tego? Jak Policja ma zamiar sprawdzić potencjalne mechanizmy w tablicy rejestracyjnej? Jedyne rozwiązanie to przecież złapanie na "gorącym uczynku", co będzie niezwykle trudne. W grę wchodzi też rutynowa kontrola, podczas której można by takiego sprawdzenia dokonać. Czy to jest technicznie możliwe?

Mało istotne. Nie, żebym jakoś tutaj piał do twórców tego wynalazku (skądinąd jest on niezwykle interesujący i pomysłowy). Niestety oszukanie tego (dla niektórych zbędnego wynalazku) nie zawsze pozwoli Ci oszukać przeznaczenia...

Brak komentarzy: