REKLAMA

sobota, 30 maja 2009

JazzUs - Demo [2009]


To moje najnowsze odkrycie. Chłopaki wystąpili jako support przed koncertem Łony, Rymka i DJ Twistera 29.05.2009 roku. Muzyka, którą prezentują to w dużej mierze hybryda jazzowo-hip-hopowa. Gatunek zatem wzorem legendarnej grupy "The Roots" można określić jako Organic Hip-Hop Jazz.

Oto, co sami piszą o sobie:


Definicja została ustalona w okolicach 2005 roku, jeszcze w erze średniej edukacji, kiedy to student wydziału jazzu - Roux, zaangażowany wówczas w podboje stołecznego hiphop'owego undergroundu doszedł do wniosku, ze ten kraj potrzebuje świeżego jazzowego hiphop'u. Traf chciał, ze wspólników tego niecnego planu znalazł dość szybko, a praca ruszyła z ogromnym impetem. Obecnie Jazzus kojarzony jest głównie z dynamicznymi bitami oraz jazzowym feelingiem, a każdy jego koncert jest inny od poprzedniego. Poszukiwanie własnego stylu opartego na czarnym gruncie to jego sposób na codzienność.


W składzie znajdują się :

Exo - rap, vocals

Roux - keyboards

Spliff - keyboards, mastering

Stela - drums

Kas - bassDemo, które oficjalnie widnieje w sieci to mieszkanka instrumentalnego rapu z fusion jazzem. Pozycja o tyle wartościowa, że polska! Zachęcam do posłuchania.
Muzyka brzmi jak:

ArtOfficial
Justice System
The Roots
Jazz Liberators

w polskim wydaniu :)
Pozdrawiam

Brak komentarzy: