REKLAMA

sobota, 29 listopada 2008

Q-Tip - Kamaal The Abstract (Unrelased) [2002]

Siema.
Kontynuujemy temat Q-Tipa więc nie sposób ominąć tego album, który wzorem poprzedniego nie został nigdy wydany. Różnica w tym, że ten album pretenduje do pełnowartościowej LP, a poprzedni "Abstract Skillz" to tylko kompilacja featuringów z udziałem Q-Tipa.

Tym razem Q-Tip atakuje nas świetnymi produkcjami, które wzorem tracków z "Amplified" potwierdzały rapowe umiejętności Q-Tipa. Co ważniejsze na "Kamaal The Abstract" znajdziemy również kilka utworów, w których Q-Tip także śpiewa. Należy również zaznaczyć, że część tracków, które znalazły się na płycie Q-Tipa została wyprodukowana przez Jay Dee. Ten fakt sam świadczy za siebie!

Historia tego albumu jest dość dziwna. Początkowo został wydany 23 kwietnia 2002 roku w wytwórni "Arista", czyli w tej wytwórni, w której wydano jego pierwszą solówkę "Amplified". Został jednak wycofany ze sprzedaży, gdyż wytwórnia uznała go za mało komercyjnego. Sam Q-Tip kwituje to słowami:

"I am really disappointed that Kamaal wasn't released. LA Reid didn't know what to do with it; then, three years later, they release Outkast. What Outkast is doing now, those are the kinds of sounds that are on Kamaal the Abstract. Maybe even a little more out. Kamaal was just me, guerrilla."


Pomimo tego, że album nie zostaje wydany trafia do rąk wytrawnych koneserów muzyki tego artysty. "Arista" w istocie wydaje singiel promocyjny z tego albumu w 2006, a Q-Tip twierdzi, że jest w trakcie rozmów z "Aristą/BMG" o przejęciu kontroli nad "Kamaal The Abstract" i wydaniu go w 2007 roku. Jak dotąd ten album nie ujrzał światła dziennego, ale nadal pozostaje uznawany za swoistą perełkę. Nie pozostaje mi nic więcej, jak tylko zachęcić Was do przesłuchania tego tworzywa i oceny. Czekam na komentarze!
Tracklist:1. Feelin (4:31)
2. Do U Dig U (7:18)
3. A Million Times (4:17)
4. Blue Girl (5:20)
5. Barely In Love (4:03)
6. Heels (3:07)
7. Abstractions ft Kenny Garrett (5:19)
8. Caring (1:40)
9. Even If It Is So (5:31)Download:

{59065 KB, format:mp3, 192kbps}

Brak komentarzy: